Iskry Niepodległej

W spektaklu multimedialnym Iskry Niepodległej wzięli udział 16 października uczniowie klasy 2a technikum informatycznego.

Wydarzenie to odbyło się przed Starostwem Powiatowym w Kole, na specjalnie przygotowanej naczepie, wyposażonej w nowoczesne technologie. Podczas spektaklu uczniowie mieli okazję zgłębić historię wybitnych Polaków, których cechą charakterystyczną było pragnienie zmiany świata oraz przekształcanie swojego potencjału w czyny. Opowieść była prowadzona przez cyfrową postać, poruszającą się po ekspozycyjnej ścianie, wyświetlanej na specjalnie zamontowanym ekranie. Dodatkowo, niektóre elementy graficzne zostały stworzone przy użyciu sztucznej inteligencji (AI), podkreślając tym samym rozwój technologii. Dzięki tej innowacyjnej formie uczniowie mogli cieszyć się niezapomnianym doświadczeniem, które wzbogaciło ich wiedzę o historii Polski oraz ukazało potencjał nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Młodzież uczestniczyła w wydarzeniu pod opieką Beaty Bąceli.