Drukuj Poleć znajomemu

Image

Klasa mundurowa liceum ogólnokształcącego to szkoła dla ludzi energicznych, pełnych zapału i pasji. Oprócz tradycyjnych lekcji z przedmiotów ogólnokształcących pozwala rozwijać na zajęciach specjalizacyjnych zainteresowania związane ze służbami mundurowymi: musztra, samoobrona, strzelectwo, pływanie, ratownictwo wodne itp. W dni zajęć specjalizacyjnych strojem szkolnym jest mundur.

Atuty klasy mundurowej:

• zdobycie wiedzy i umiejętności umożliwiających dalszą naukę na wszystkich kierunkach studiów i szkół policealnych,
  • poznanie specyfiki pracy wszystkich służb mundurowych: policji, wojska, straży pożarnej, służb celnych,
  • zajęcia specjalizacyjne rozwijające sprawność fizyczną: elementy sztuk walki i samoobrony, pływanie i ratownictwo wodne, kurs pierwszej pomocy,
  • ćwiczenia praktyczne na strzelnicy,
  • poligon lub obóz "przetrwania”,
  • zajęcia prowadzone przez pracowników policji, wojska, straży.

Perspektywy dalszej nauki:

• umożliwia podjęcie nauki na każdym wybranym kierunku studiów,
  • pozwala na naukę w szkołach pomaturalnych i policealnych,
  • ułatwia wstęp na uczelnie i szkoły policyjne, wojskowe i inne szkoły służb mundurowych.

Przyszła praca:

• absolwentami klas mundurowych zainteresowane będą: policja, wojsko, straż pożarna, służby celne, służba więzienna i inne.

Typ szkoły: Liceum Ogólnokształcące
Klasa: Służby Mundurowe