Absolwent odwiedził naszą szkołę

niedziela, 6 stycznia 2019
Agnieszka Bentkowska

Buduje samochody i robi to z pasją, obecnie inżynier, a niedługo doktor - Piotr Siczek, absolwent odwiedził Zespół Szkół Technicznych w Kole.

 

O Piotrze Siczku na pewno już czytaliście. We wrześniu na naszej stronie ukazał się artykuł dotyczący wywiadu, jakiego Piotr udzielił dla „Głosu Wielkopolskiego”. Wspominał w nim o naszej szkole, o kole SPEED, w którym miał okazję budować gokarty. Motoryzacja to życiowa pasja Piotra, którą cały czas rozwija. W 2014 roku z bardzo wysokimi wynikami ukończył ZST. W 2018 roku obronił pracę inżynierską na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn Politechniki Poznańskiej, gdzie obecnie jest w trakcie studiów magisterskich na specjalności Pojazdy Samochodowe. Wytrwałość i ciężka praca w połączeniu z pasją do samochodów zaowocowały wysokimi wynikami w nauce, jakie Piotr osiągał w trakcie studiów inżynierskich, dlatego przez cały okres studiów uzyskiwał Stypendium Rektora Uczelni dla Najlepszych Studentów. Plany Piotra są bardzo ambitne, gdyż w 2020 roku zamierza on rozpocząć studia doktoranckie. Z kolei przyszłość zawodowa, o której na razie nie chce zbyt dużo mówić, związana jest z najwyższym poziomem technicznym w motoryzacji.

W czwartek 3 stycznia Piotr odwiedził naszą szkołę. Przedstawił interesujący wykład na temat koncepcji i procesów projektowania samochodów oraz jego pracy w koncernie Volkswagen, gdzie na co dzień zajmuje się tłoczonymi częściami karoserii. Nasz absolwent zachęcił również swoich młodszych kolegów do nauki języków obcych, których znajomość wykorzystuje w kontaktach z pracownikami koncernu VW oraz podczas licznych szkoleń na terenie Niemiec. Wykładu wysłuchali uczniowie klas Technikum Samochodowego. Naszego gościa przedstawił dyrektor szkoły, Pan Jarosław Wasilewski który przypomniał, że podczas nauki w ZST Piotr kilkakrotnie był laureatem Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Gościem specjalnym był również emerytowany wicedyrektor szkoły- Pan Wojciech Szczap, którego Piotr uważa do dziś za swojego mentora. Dyrektor Szczap w bardzo ciepłych słowach przypomniał lata, kiedy to Piotr angażując się w działalność klubu SPEED zdobył tytuł wicemistrza Polski w wyścigach gokartowych oraz jego pracę konkursową, która według komisji z firmy Saint-Gobain została oceniona jako poziom inżynierski już na pierwszym roku nauki w ZST (2010/2011).
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, przyjemnej atmosferze a uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali porad starszego kolegi, który odpowiadał również na ich pytania.
Pracowitość, sumienność, pasja, wielka skromność i wysoka kultura osobista to cechy Piotra, które są kluczem do jego sukcesu. Jesteśmy przekonani, że o naszym absolwencie usłyszymy jeszcze nie raz.

Foto: Szymon Gołdyn, Marcin Szczap