Ułatwienia dostępu

BAKCYL. Projekt realizowany pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

poniedziałek, 28 listopada 2022
Elżbieta Bagińska

 Do udziału w projekcie po stronie prowadzących lekcję zaangażowano wielu profesjonalistów, którzy zawodowo związani są z rynkiem kapitałowym na stanowiskach zarządzających bądź analityków.

 

  • Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL to strategiczne, długofalowe partnerstwo firm i instytucji sektora bankowego w Polsce na rzecz podnoszenia poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów. Projekt jest częścią jednego z największych niekomercyjnych programów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy „Bankowcy dla Edukacji”.
  • W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacji ekonomicznej „Bankowcy dla Edukacji”. W ramach tego programu uczniowie kształcący się w Technikum oraz w szkole Branżowej I stopnia uczestniczyli w cyklu lekcji dotyczących zagadnień ekonomicznych i finansów osobistych.

W ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości oraz przedmiotów zawodowych, uczniowie   uczestniczyli w zajęciach online na żywo, z których  dowiedzieli się  jakie korzyści niesie ze sobą oszczędzanie oraz inwestowanie, czym jest giełda, jakie są najpopularniejsze instrumenty finansowe, jakie ryzyko niesie ze sobą aktywność inwestycyjna oraz wiele ciekawych informacji na temat cyberbezpieczeństwa.

Harmonogram udziału w lekcjach uczniów ZST w Kole (miejsce – biblioteka szkolna).

 

 

Foto: Elżbieta Bagińska.

Aztekium

Aztekium.pl - Darmowe strony edukacyjne

Dostęp do serwisu w języku polskim:
http://aztekium.pl/pl
Dostęp do serwisu w języku ukraińskim:
http://aztekium.pl/uk
Dostęp do serwisu w języku rosyjskim:
http://aztekium.pl/ru

 

Wirtualna gazetka