#Komórkomania w ZST

piątek, 24 stycznia 2020
Dorota Kołodziejska

Zespół Szkół Technicznych w Kole po raz kolejny wziął udział w projekcie #KOMÓRKOMANIA. W ramach akcji pozyskał potencjalnych Dawców szpiku kostnego.

Dla pełnoletnich uczniów  naszej szkoły przeprowadzono lekcje edukacyjno-informacyjne na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji. Wolontariusze przeprowadzili również akcję promocyjną „Zostań Dawcą Szpiku”.

Zadaniem akcji #KOMÓRKOMANIA jest budowanie właściwych postaw społecznych oraz uwrażliwienie młodzieży na problemy drugiego człowieka poprzez wolontariat.

Działania Fundacji DKMS w ramach rejestracji potencjalnych dawców  wsparli Wolontariusze – uczennice:

• Gabriela Dzięcielewska,
  • Izabela Rosiak,
  • Aneta Świtała,
  • Weronika Danielska,
  • Zofia Pawlak

oraz nauczycielki: Dorota Kołodziejska - koordynator szkolny i Emilia Lewicka.

Foto: Uczestnicy spotkania