Uczniowie ZST nagrodzeni Stypendium Prezesa Rady Ministrów

poniedziałek, 17 grudnia 2018
Małgorzata Gralak

Podczas uroczystej gali w MDK w Koninie dwoje uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Kole, odebrało wyróżnienia za najlepsze wyniki w nauce. Jest to prestiżowa nagroda dla uzdolnionej  młodzieży, która rozwija i wykorzystuje swoje możliwości.

Nagrodzeni uczniowie to Katarzyna Zielińska z klasy 2 Liceum Ogólnokształcącego - Zdrowia i Urody oraz Daniel Lesiński z klasy 4 Technikum Informatycznego. Oboje zdolni, ambitni i pracowici. Wykorzystują swoje talenty nie tylko na zajęciach przedmiotowych, ale również angażują się w działalność na rzecz społeczności szkolnej.

Uroczystość przebiegała w patriotycznym klimacie. Program artystyczny nawiązywał do niedawno obchodzonej rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dopełnieniem wydarzenia był wykład dr Krzysztofa Wereszczyńskiego pt. ,,Niepodległa to Ja i Ty”.

Oprócz nagrodzonych uczniów w uroczystości udział wzięli: dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kole - Jarosław Wasilewski, wychowawcy oraz przedstawiciele rodziców.

Jeden z wyróżnionych stypendystów - Daniel Lesiński z klasy 4 Technikum Informatycznego, tak wspomina to wydarzenie:

Dla mnie wręczenie dyplomów stypendystom było interesującym wydarzeniem. Spotkałem osoby, które tak jak ja, starają się dążyć do uzyskiwania jak najlepszych wyników w nauce, którzy chcą coś w życiu osiągnąć. Charakter gali, nawiązywał do uroczystości setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mogliśmy zobaczyć ciekawą inscenizację taneczną obrazującą losy Polski oraz wysłuchać wykładu historycznego, na temat ludzi (mieszkańców Konina), którzy swoją  waleczną postawą, przyczynili się do odzyskania wolności przez miasto sto lat temu. Na koniec uroczystości organizatorzy przewidzieli słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. Podsumowując, było to ciekawe wydarzenie, które na długo pozostanie w mojej pamięci.

Krótką relację z wydarzenia można obejrzeć wybierając poniższy link:

Stypendium dla najzdolniejszych uczniów

Foto: Marcin Szczap