Uczniowie ZST na spektaklu Makbet

czwartek, 30 stycznia 2020
Iwona Przybylska

Dnia 08.01.2020 r. uczniowie liceum i technikum Zespołu Szkół Technicznych w Kole wraz z nauczycielami mieli możliwość obejrzenia spektaklu „Makbet”.

Spektakl został zaprezentowany w MDK w Kole przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

„Makbet” to ponadczasowe dzieło Wiliama Szekspira będące także lekturą szkolną. Chęć posiadania zaszczytów i bogactwa towarzyszyła ludziom od zawsze. Dzieje się tak i dziś.  Wielu uczestniczy w niekończącej się pogoni za materialnym lub zawodowym sukcesem. Chcąc dojść do celu decydują się pójść drogą nieuczciwą lub nawet usłaną cudzą krzywdą.

Historia Makbeta -głównego bohatera to przestroga dla młodego widza przed żądzą władzy , która zdecydowanie wpływa na niewłaściwe zachowania człowieka i bywa tragiczna w skutkach.

Bardzo ciekawa interpretacja oraz dyskusja z aktorami po spektaklu  spodobała się uczniom naszej szkoły.

Spotkania teatralne z pewnością nie tylko uwrażliwiają , ale także przygotowują uczniów do świadomego korzystania z dorobku literatury oraz jej lepszego rozumienia.

Wyjście na spektakla zorganizowała I.Przybylska. Opiekę sprawowali nauczyciele I.Fret,M.Mysińska,V.Kaszyńska,I,Nowak-Pająk,M.Polewski

Foto: Iwona Przybylska