Ułatwienia dostępu

Zwiedzaliśmy Wrocław

piątek, 17 czerwca 2022
Marek Trzmiel

We wtorek 14 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Technicznych uczestniczyli w wycieczce do stolicy województwa dolnośląskiego - Wrocławia.


Uczestnicy wycieczki zwiedzili Halę Stulecia jedno z 15 miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO w Polsce. Zalicza się ją do najważniejszych dzieł w architekturze światowej XX wieku. Stanowi również  jeden z symboli Wrocławia.

Wzięli udział w spektaklu wodno-muzycznym realizowanym w największej multimedialnej fontannie w Polsce otoczonej zabytkową pergolą.

Weszli na najwyżej położony most w mieście mostów czyli Mostek Pokutnic zwany również Mostkiem Czarownic w rzeczywistości będąca kładką na wysokości 45 metrów, łączącą dwie wieże polskokatolickiej katedry św. Marii Magdaleny. Pokonawszy kręte schody uczniowie mieli okazję zobaczyć jedną z ładniejszych panoram w mieście.

Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie rynku we Wrocławiu jednej z piękniejszych starówek w Polsce, a także jeden z największych rynków staromiejskich Europy. Piękna architektura, klimatyczne kamienice, dużo restauracji oraz miejsc wartych odwiedzenia sprawiają, że jest to najpopularniejsza atrakcja Wrocławia.

Aztekium

Aztekium.pl - Darmowe strony edukacyjne

Dostęp do serwisu w języku polskim:
http://aztekium.pl/pl
Dostęp do serwisu w języku ukraińskim:
http://aztekium.pl/uk
Dostęp do serwisu w języku rosyjskim:
http://aztekium.pl/ru

 

Wirtualna gazetka