W dniu 21.05.2025 w ramach programu profilaktyczno-wychowawczego oraz edukacji prawnej uczniowie klasy 1TSW uczestniczyli w rozprawie sądowej (karnej).
Wyjście do Sądu Rejonowego w Kole było niezwykłym doświadczeniem, uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje na co dzień tego typu placówka, jak wygląda prawdziwy proces sądowy, zapoznali się z procedurami przesłuchiwania świadków oraz stron postępowania: powoda i pozwanego.
Opiekę nad grupą sprawowali: pedagog szkolny Dorota Drzewiecka-Malcolmsson oraz Anna Szafrańska-Płusa.