Zanim zrezygnujesz zobacz co tracisz...

Autorzy: Michał Pokrywczyński, Przemysław Jabłoński, Bartek Nowakowski, Sebastian Jankowski, Konrad Frydrych, Szymon Gołdyn.

Zawodowcy na Targach Poznańskich

piątek, 12 czerwca 2015
Piotr Mierzejewski, Zbigniew Kasprzak
9 czerwca uczniowie klasy 2a Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcący się w zawodach operator obrabiarek skrawających i mechanik pojazdów samochodowych zwiedzali wystawy na Targach Poznańskich ITM Polska.

Głównym celem tego wyjazdu było zapoznanie się młodzieży z nowościami technicznymi w przemyśle oraz zapoznanie się ze sprzętem, który w niedalekiej przyszłości będzie stanowił ich warsztat pracy.

Podczas targów młodzież wraz z opiekunami – wychowawcą Piotrem Mierzejewskim oraz nauczycielem przedmiotów zawodowych Zbigniewem Kasprzakiem miała możliwość odwiedzić siedem salonów tematycznych: Mach-Tool (obrabiarki i narzędzia), Surfex (obróbka powierzchni), Hape (hydraulika, pneumatyka, napędy), Metalforum (metalurgia, hutnictwo, przemysł metalowy), Weldnig (spawalnictwo), Nauka dla gospodarki (dorobek naukowy instytutów badawczych), BHP (bezpieczeństwo pracy w przemyśle).

Targi przemysłowe to jednocześnie jedno z największych wydarzeń biznesowych w Polsce. To nie tylko ekspozycja innowacji – to także, a może przede wszystkim, miejsce ich transferu na grunt przedsiębiorstw. Nie ma innego wydarzenia w naszym kraju, które gromadziłoby tak imponującą liczbę liderów branż związanych z obróbką metali i produkcją maszyn. Podczas tegorocznych targów przemysłowych – ITM Polska swoją ofertę prezentuje blisko 1000 firm, z czego aż 50% stanowią reprezentanci z zagranicy.

Główna uwaga uczniów była skierowana na salon Mach-Tool, którego wyróżniał kompleksowy zakres tematyczny obejmujący przede wszystkim obrabiarki do obróbki metali, maszyny do obróbki plastycznej na zimno i gorąco, walcownictwo, narzędzia, maszyny i urządzenia montażowe oraz inne specjalistyczne maszyny urządzenia.

Z wyjazdu młodzież wróciła zadowolona, pełna wrażeń oraz nadziei na lepszą przyszłość w życiu zawodowym.

Foto: Piotr Mierzejewski