Awans na kadetów

niedziela, 30 października 2016
Alina Walasek

17 października uczniowie Klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego awansowali na kadetów.

Najmłodsi na kadeta pierwszego rocznika, pozostali na kadeta rocznika wyższego. Każda klasa została wprowadzona na patio przez swojego dowódcę. Na placu czekał dyrektor szkoły, Tomasz Mikusik z wychowawcami. Później nastąpiło złożenie meldunku dyrektorowi przez Grzegorza Zawadzkiego, a dyrektor po zabraniu głosu mianował na kadetów dowódców klas. Pozostali uczniowie byli mianowani przez swoich wychowawców  Alinę Walasek, Beatę Piechotę, Mariusza Kaszyńskiego i Grzegorza Zawadzkiego. Na koniec uroczystości każdej klasie zostało zrobione zdjęcie upamiętniające tę uroczystość. Teraz świeżo mianowanym kadetom pozostaje czekać na bardziej podniosłą uroczystość czyli ślubowanie, które odbędzie się 4 listopada o godzinie 12:00. Już dziś "mundurówki" zapraszają.

Foto: Szymon Rybiński