Zanim zrezygnujesz zobacz co tracisz...

Autorzy: Michał Pokrywczyński, Przemysław Jabłoński, Bartek Nowakowski, Sebastian Jankowski, Konrad Frydrych, Szymon Gołdyn.

Warsztaty policyjne

sobota, 3 czerwca 2017
Paweł Sawikowski
W dniu 25-go maja kadeci drugich klas Liceum Ogólnokształcącego wyjechali na obóz szkoleniowy do Kiekrza.

Mimo, że obóz trwał dobę zdążyliśmy zdobyć wiele cennych doświadczeń, które- mamy nadzieję- zaowocują w przyszłości. Szkolenie obejmowało zajęcia z trenerem ds. szkolenia policjantów. Zapoznaliśmy się na nich z różnymi technikami kajdankowania. Kolejne zajęcia odbyły się z panią psycholog, która przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne podczas rekrutacji do policji na terenie województwa wielkopolskiego. Dzięki policjantom z sekcji ruchu drogowego mogliśmy też poszerzyć wiedzę na temat profilaktyki i głównych powodów wypadków drogowych. Dowiedzieliśmy się jak najlepiej zachować się wobec poszkodowanego w wypadku.Niektóre z zajęć sprawiły nam wiele przyjemności jak np. wyścigi z pagajami, ślizganie się na polewanej wodą plandece, przeciąganie liny czy przenoszenie opon. Wieczorem ognisko z kiełbaskami i dyskoteka na których integrowaliśmy się z klasą policyjną z Gostynia.Drugiego dnia po porannej zaprawie, czekała nas wyczerpująca musztra przeprowadzona przez pracowników Komendy Wojewódzkiej Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Było niestety widać braki u kadetów ,którzy unikali zajęć specjalizacyjnych.Mamy nadzieję ,że pomimo kilku niemiłych wybryków, pozostawiliśmy po sobie pozytywne wrażenie.

Foto: Beata Piechota, Alina Walasek