Zanim zrezygnujesz zobacz co tracisz...

Autorzy: Michał Pokrywczyński, Przemysław Jabłoński, Bartek Nowakowski, Sebastian Jankowski, Konrad Frydrych, Szymon Gołdyn.

Fani motoryzacji w Volkswagen Poznań

czwartek, 1 czerwca 2017
Agnieszka Tomczyk

31 maja 2017 roku fani motoryzacji oraz nowoczesnych technologii odwiedzili Zakład Zabudów Specjalnych Volkswagen Poznań.

Aby sprostać każdemu wyzwaniu, powstał zakład zabudowujący samochody na indywidualne życzenia klientów krajowych jak i zagranicznych, co mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy w Swarzędzu. Uczniowie klasy pierwszej Technikum Samochodowego i dwóch uczniów z drugiej klasy Technikum Informatycznego dowiedzieli się jak wygląda proces produkcji w fabryce samochodów, jakie są kryteria jakości i jak ważnym elementem całego procesu produkcyjnego jest człowiek. Zobaczyli również jak wiele wariantów samochodów produkowane jest w poznańskiej fabryce. Dobowa produkcja to 720 samochodów, co oznacza, że co 2 minuty z fabryki wyjeżdża gotowe auto Caddy lub Transporter.

Uczestnicy wycieczki z wielkim zainteresowaniem czerpali informacje dotyczące produkcji aut i wykazali chęć do odwiedzenia w przyszłym roku szkolnym fabryki w Białężycach koło Wrześni. Wyłącznie tutaj produkowany jest nowy Crafter marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Czekamy na informacje o możliwie najbliższym terminie i bardzo chętnie poznamy nowości z zakresu technologii i nowych standardów wśród aut dostawczych tej marki. Opiekę sprawowały p. Agnieszka Tomczyk i p. Ilona Kropidłowska.

Przepraszamy czytelników za brak dodatkowych zdjęć ze względu na całkowity zakaz fotografowania na terenie zakładu.