Zanim zrezygnujesz zobacz co tracisz...

Autorzy: Michał Pokrywczyński, Przemysław Jabłoński, Bartek Nowakowski, Sebastian Jankowski, Konrad Frydrych, Szymon Gołdyn.

Dlaczego warto być aktywnym i sprawnym fizycznie?

wtorek, 29 listopada 2016
Ilona Baumgart
25 listopada uczniowie klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego - Zdrowia i Urody  oraz I b Zasadniczej Szkoły Zawodowej młodocianych pracowników uczestniczyli w wykładzie na temat wpływu aktywności fizycznej na zdrowie człowieka.

Wykład  przeprowadził  prof. Robert  Szeklicki z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie – katedra Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii.

Młodzież mogła dowiedzieć się, że aktywność fizyczna pozwala uchronić się przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Wysiłek fizyczny pomaga organizmowi w wykorzystaniu kalorii, co sprzyja utracie tkanki tłuszczowej i ułatwia utrzymanie pożądanej wagi. Pan prof. zalecał codzienną aktywność fizyczną w różnych formach przez ok.60 minut dziennie. Wykładowca zachęcał młodzież, aby czynnie brała udział w lekcjach wychowania fizycznego, ponieważ aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju i zdrowia.

Foto: Ilona Baumgart

Publikacja: Beata Woźniak