Przemarsz na niebiesko

piątek, 31 marca 2017
Michał Woźniczko
30 marca uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wzięli udział w przemarszu ulicami Koła.

O 9.30 uczniowie klasy 3 Liceum Ogólnokształcącego klasy mundurowej oraz 3 Cmp, wyszli z gmachu Zespołu Szkół Technicznych pod siedzibę Stowarzyszenia Autyzm i My przy ulicy Nagórnej. Kadeci klasy mundurowej zostali zaangażowani w niesienie sznura który zabezpieczał  osoby biorące udział w Marszu na niebiesko. Pod eskortą radiowozu policji uczestnicy przeszli ulicami Koła do Miejskiego Domu Kultury gdzie zostały wypuszczone niebieskie balony. Za organizację młodzieży Zespołu Szkół Technicznych odpowiadali Beata Piechota i Michał Woźniczko. Przemarsz ten zorganizowany został z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego 2 kwietnia, w którym młodzież bardzo chętnie wzięła udział a opiekę sprawowały Dorota Drzewiecka, Beata Piechota oraz Alina Walasek. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych oprócz udziału w przemarszu wspierali inicjatywę poprzez gazetkę szkolną, prezentacją na emiterze szkolnym. W przyszłym roku też chętnie Zespół Szkół Technicznych zaangażuje się w wspieranie Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Foto:Beata Piechota