Zanim zrezygnujesz zobacz co tracisz...

Autorzy: Michał Pokrywczyński, Przemysław Jabłoński, Bartek Nowakowski, Sebastian Jankowski, Konrad Frydrych, Szymon Gołdyn.

Weltsprachen Abitur

wtorek, 13 czerwca 2017
Irena Nowak-Pająk
Do ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego "Weltsprachen Abitur" przystąpiło siedmioro uczniów z naszej szkoły.

Klasę 1 Liceum Ogólnokształcącego reprezentowała Dżesika Cieślak, klasę 2a Liceum Ogólnokształcącego Patrycja Bilińska, klasę 1a Technikum Informatycznego Jakub Andrzejewski, Eryk Jóźwiak, Nikodem Lipiński, Patryk Rosiak, klasę 2 Technikum Informatycznego Dawid Andrzejczak.

Konkurs polegał na pisemnym rozwiązaniu testu, składającego się z 30 pytań sprawdzających umiejętności w zakresie posiadanego słownictwa, zwrotów, czytania ze zrozumieniem, komunikacji oraz gramatyki. Pierwsze miejsce zdobył Dawid Andrzejczak z klasy 2 Technikum Informatycznego, uzyskując wynik 77%. Drugie miejsce przypadło uczniowi z klasy 1a Technikum Informatycznego Jakubowi Andrzejewskiemu (57%) oraz trzecie uczniowi z tej samej klasy Erykowi Jóźwiakowi (40%).

Nagrodą za włożony trud i poświęcony czas było Repetytorium gramatyczne z języka niemieckiego z serii "Kurz und bündig" oraz imienny dyplom uczestnictwa dla każdego uczestnika konkursu. Uczniom gratulujemy i życzymy fantastycznej wakacyjnej przygody z językiem obcym. Szkolnym koordynatorem konkursu jest Irena Nowak-Pająk.