Zanim zrezygnujesz zobacz co tracisz...

Autorzy: Michał Pokrywczyński, Przemysław Jabłoński, Bartek Nowakowski, Sebastian Jankowski, Konrad Frydrych, Szymon Gołdyn.

Zdrowie i uroda w Koninie

czwartek, 14 czerwca 2018
Małgorzata Gralak, Dorota Kołodziejska

Dziewczyny  1 i 2 klasy liceum ogólnokształcącego klas zdrowia i urody, 4 czerwca 2018 r. uczestniczyły w warsztatach z kosmetologii w PWSZ w Koninie.

 

 

 

 

Wychodząc naprzeciw wymogom rynku pracy, rozwijającymi się zgodnie z trendami europejskimi oraz zainteresowaniami młodzieży, dostrzegliśmy potrzebę realizacji tego typu zajęć.

Na początku uczennice zderzyły się z dermokosmetykami, endermologią, podologią, piżmem i innymi fachowymi pojęciami z kosmetologii. Te, które na ten temat wiedziały najwięcej otrzymały upominki w postaci profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała. Podczas warsztatów rozwojowych wykładowca mówił m.in. o tym, że w usługach kosmetologicznych trzeba nauczyć się radzić sobie z trudnymi klientami, z negatywnymi emocjami. Jeśli bowiem klient jest niezadowolony, to krytykuje zawsze osobę, a nie usługę. Następnie uczennice przeszły do pracowni kosmetologii, gdzie wykonywały masaż dłoni, opiłowywały paznokcie, nakładały lakier oraz modelowały brwi. Prowadząca duży nacisk położyła na stosowanie zasad higieny w czasie zabiegów, używanie   jednorazowych pilników do paznokci, rękawiczek, dezynfekowanie rąk i miejsca pracy. Zwracała też uwagę na diagnostykę stanów chorobowych u pacjentek, bo czasem to właśnie kosmetyczka jako pierwsza zauważa niepokojące zmiany na skórze, powiększone węzły  chłonne i dzięki temu życie niejednej kobiety zostało uratowane.

Wyjazd zorganizowały: Dorota Kołodziejska, Małgorzata Gralak i Emilia Lewicka.

Foto: Katarzyna Zielińska, Dorota Kołodziejska