Zanim zrezygnujesz zobacz co tracisz...

Autorzy: Michał Pokrywczyński, Przemysław Jabłoński, Bartek Nowakowski, Sebastian Jankowski, Konrad Frydrych, Szymon Gołdyn.

Technikum Samochodowe w AMB

czwartek, 21 czerwca 2018
Iwona Przybylska

7 czerwca klasa 3 Technikum Samochodowego gościła w firmie AMB. Tradycją już stały się spotkania pracowników firmy AMB z uczniami Technikum Samochodowego.

AMB- to nowoczesna, największa w Polsce firma działająca także na rynku międzynarodowym zajmująca się dozowaniem płynów montażowych i aktywacją powierzchni.

Wizyta ta uświadomiła uczniom, że z efektami pracy firmy AMB mają do czynienia w codziennym życiu. Smartfony, samochody, laptopy, telewizory i wiele innych urządzeń powstało przy współudziale właśnie AMB.

Uczniowie zapoznali się z długoletnią historią firmy i jej szerokim zakresem działań. Zwiedzili także nowoczesne laboratorium wdrożeniowe, w którym mogli własnoręcznie sprawdzić wpływ procesu plazmowania na zmianę napięcia powierzchniowego. Przedstawiono uczestnikom wycieczki także główną ideę zarządzania nowoczesną firmą – Total quality management czyli zarządzania poprzez jakość. Była to ciekawa forma utrwalenia i pogłębienia wiedzy zawodowej przyszłych techników, przed którymi egzamin zawodowy oraz decyzja podjęcia pracy. Wycieczkę zorganizowały  Ewa Tomczyk i Iwona Przybylska.