Zanim zrezygnujesz zobacz co tracisz...

Autorzy: Michał Pokrywczyński, Przemysław Jabłoński, Bartek Nowakowski, Sebastian Jankowski, Konrad Frydrych, Szymon Gołdyn.

ZST w projekcie EuroWeek- Szkoła Liderów

środa, 31 stycznia 2018
Dorota Kołodziejska, Emilia Lewicka

Wspaniałą przygodę z językiem angielskim przeżyli uczniowie Zespołu szkół Technicznych w Kole biorąc udział w pięciodniowym obozie językowym "EuroWeek- Szkoła Liderów" w Lądku Zdroju.

Program EuroWeek - Szkoła Liderów jest specjalnym projektem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Zajęcia były prowadzone przez wolontariuszy z Ameryki Południowej, Środkowej Afryki, Azji i Europy w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń.

Każdy uczestnik szkolenia miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy. Dodatkowym atutem obozu była możliwość zwiedzenia Starego Rynku we Wrocławiu oraz podziwiania Kotliny Kłodzkiej. Młodzież wraz z opiekunkami i wolontariuszką z Peru Dianą Carranza Guerra odwiedzili nowoczesny ośrodek narciarski znajdujący się u podnóża Czarnej Góry. Możliwość wjechania na wysokość 1205 m n.p.m. najnowocześniejszą i najszybszą kolejką górską w Polsce stanowiła super atrakcję.

Zespół szkół Technicznych oraz każdy z uczestników otrzymał Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia "EuroWeek- Szkoła Liderów".

Całe przedsięwzięcie mogło być zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Kole oraz Prezesa Zarządu Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego Sp. z o.o. w Straszkowie.

Szczęśliwsi i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenie uczniowie ZST w Kole wraz z opiekunkami Emilią Lewicką i Dorotą Kołodziejską nie mogą doczekać się następnego wyjazdu i udziału w projekcie Fundacji EuroWeek - Szkoła Liderów.

Foto: Natalia Kowalska