Serwis tematyczny: Liceum Ogólnokształcące - klasa mundurowa

Przedstawiciele WKU Konin i 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w ZST w Kole

piątek, 8 listopada 2019
Grzegorz Zawadzki

W dniu 7.11.2019r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami WKU Konin i 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

W ramach działań informacyjno-promocyjnych odwiedzili nas:

• przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie - Pan mjr Sylwin Donart,
  • Pani Anna Szymaniak,
  • Karol Wozikowski z 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Na spotkaniu, dowiedzieliśmy się o możliwości rozpoczęcia kariery wojskowej (już jako uczniowie szkoły średniej) w Wojskach Obrony Terytorialnej.

W spotkaniu uczestniczyli: szer. Jasiński Dominik i szer. Patryk Stankiewicz - uczniowie klasy 4TI naszej szkoły, którzy służą w 125 Batalionie Lekkiej Piechoty w Lesznie.

Osoby zainteresowane, zachęcamy do odwiedzenia strony WKU Konin i 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Terytorialnych. Ponadto w serwisie youtube można zapoznać się z ciekawymi materiałami audio-wizualnymi, dotyczącymi szkolenia kandydatów na żołnierzy TSW - Terytorialnej Służby Wojskowej.

Foto: Uczestnicy spotkania.