Serwis tematyczny: Liceum Ogólnokształcące - klasa zdrowia i urody

Perfekcyjny makijaż, profesjonalne zdjęcia

czwartek, 20 grudnia 2018
Dorota Kołodziejska, Emilia Lewicka

Pierwszoklasistki Liceum Ogólnokształcącego klasy zdrowia i urody w ramach zajęć specjalizacyjnych uczestniczyły w profesjonalnych warsztatach wizażu prowadzonych przez dyplomowaną wizażystkę Katarzynę Tomczyk.

  

Uczennice/Dziewczęta zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy w zawodzie kosmetyczki. Wizażystka wykonała makijaż dzienny na jednej z uczennic, zapoznając dziewczęta z kolejnością nakładania kosmetyków, co ma wpływ na efekt końcowy. W trakcie prezentacji uczennice zadawały mnóstwo pytań związanych m.in. z jakością używanych produktów, ich ceną, doborem akcesoriów do uzyskania założonego efektu. Wszak istotą makijażu jest korygowanie wszelkich niedoskonałości i podkreślenie urody.

W trakcie warsztatów profesjonalne zdjęcia wykonał na zaproszenie organizatorek lekcji, emerytowany nauczyciel ZST, Eugeniusz Gembka.

Na zakończenie zajęć uczennice wcieliły się w rolę  modelek i wzięły udział w sesji zdjęciowej. Zdobyte doświadczenie będą mogły wykorzystać podczas realizacji projektu „STYLOVE”.

Serdeczne podziękowania Katarzynie Tomczyk oraz Eugeniuszowi Gembce, za cenne uwagi i trud włożony w edukację młodzieży składają uczennice z organizatorkami: Dorotą Kołodziejską i Emilią Lewicką.

 Foto: Eugeniusz Gembka