Serwis tematyczny: Liceum Ogólnokształcące - klasa zdrowia i urody

Po tłustym czwartku czas na zdrową dietę

czwartek, 27 lutego 2020
Emilia Lewicka

W piątek 21 lutego uczennice z klasy 1c  i 2c Liceum Ogólnokształcącego  z klas zdrowia i urody wysłuchały wykładu na temat zasad zdrowego żywienia, przeprowadzonej przez dietetyka Jagodę Wolską- wykładowcę Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu.

Na podstawie „piramidy żywienia”  pani dietetyk omówiła produkty, które powinny występować w diecie każdej osoby oraz te, których powinno się unikać i eliminować.
Wykład zawierał wiele cennych informacji na temat zdrowego stylu życia, różnego rodzaju diet, trendów w żywieniu, tego co jest zdrowe, a co nie. Dostarczył uczennicom  wielu cennych wskazówek na temat  tego jakie produkty wybierać, jak właściwie nawadniać organizm, jakie  tłuszcze stosować, a jakich unikać, co tak naprawdę powoduje, że tyjemy. Wykład zawierał też ważne informacje na temat   stosowania suplementów w codziennej diecie.
Uczennice miały też możliwość krótko zapoznać się z  kierunkami kształcenia i ofertą edukacyjną Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu.
Opiekę nad klasami sprawowała: Emilia Lewicka

Foto: Emilia Lewicka