Ułatwienia dostępu

Serwis tematyczny: Technikum Informatyczne

Informatycy wezmą udział w INFOGRZE

poniedziałek, 31 maja 2021
Marcin Żyliński

Już w najbliższą środę, uczniowie klas trzecich Technikum Informatycznego będą rywalizować w grze miejskiej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Infowioska w partnerstwie z Zespołem Szkół Technicznych w Kole.

 

 

INFOGRA to terenowa gra miejska. Jest imprezą sportowo-rekreacyjną, która łączy aktywność fizyczną z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz informatyki. Zabawa oparta jest na rywalizacji, w której wykorzystana zostanie przestrzeń miejska jako istotny element rozgrywki. Gra toczyć będzie się na ulicach miasta.

Scenariusz INFOGRY zakłada aktywne poszukiwania przez uczestników siedmiu „agentów” w przestrzeni miejskiej. Każdorazowo, po znalezieniu jednego z nich, drużyna otrzyma zadanie z dziedziny informatyki, logiki, kryptologii i pokrewnych, które będzie musiała wykonać, aby otrzymać specjalny klucz. Rywalizacja na ulicach miasta polegać będzie na zgromadzeniu jak największej ilości takich kluczy przez drużyny. Zarówno w poszukiwaniu agentów, jak i rozwiązywaniu zadań drużynom przyjdzie z pomocą informatyka i nowoczesne technologie. Każda grupa wyposażona będzie w urządzenia mobilne, korzystać będzie również ze stałego dostępu do sieci internet oraz nawigacji GPS.

Po etapie zmagań miejskich drużyny wezmą udział w finale, który rozegrany zostanie w sztabie gry. Z pomocą zgromadzonych kluczy uczestnicy będą musieli rozszyfrować hasło, które posłuży do otwarcia sejfu. Cała operacja będzie realizowana z użyciem komputerów. Drużyna, która otworzy sejf jako pierwsza wygra całą zabawę, a na zwycięzców czekać będzie nagroda.

 

 

Aztekium

Aztekium.pl - Darmowe strony edukacyjne

Dostęp do serwisu w języku polskim:
http://aztekium.pl/pl
Dostęp do serwisu w języku ukraińskim:
http://aztekium.pl/uk
Dostęp do serwisu w języku rosyjskim:
http://aztekium.pl/ru