Serwis tematyczny: Technikum Ochrony Środowiska

„EKO-WALENTYNKI 2019 - czyli kochamy recykling!".

czwartek, 7 marca 2019
Ewa Rus

Zespół Szkół Technicznych włączył się do IX edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. "Eko - Walentynki – czyli kochamy recykling!", która ruszyła w lutym 2019 roku.

 

Do udziału w tym przedsięwzięciu zaprosił nas Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Św. Mikołaja w Kole. Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem akcji zbiórki zużytych baterii i elektrośmieci jest Dominik Dobrowolski, ekolog i podróżnik. Akcja jest prowadzona w ponad 70 miejscowościach Polski.
Istotą Eko-Walentynek jest przekaz, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. Ogólnopolska zbiórka baterii i elektroodpadów będzie prowadzona do 22 kwietnia 2019 roku – czyli do Dnia Ziemi.
Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „Eko-Walentynek” są: REMONDIS Electro-recycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A., ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE, Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu baterii oraz elektroodpadów.
Zebraliśmy już tysiące baterii, które nie trafią na dzikie wysypiska , a będą poddane recyklingowi.
Dla najbardziej aktywnych organizatorzy przewidzieli słodkie nagrody!!!

Foto: Uczestnicy imprezy