Opowiedzieli o swojej pasji

czwartek, 20 grudnia 2018
Michał Czajkowski

Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkół Technicznych w Kole był organizatorem „Szkolnego Tygodnia Talentów i Pasji” który odbył się w dniach 10-14 grudnia.

Podczas Szkolnego Tygodnia Talentów i Pasji (STTiP) na korytarzach szkolnych mogliśmy ujrzeć prace naszych kolegów i koleżanek z ławek. Prace były przepiękne, artystyczne, dające odczuć zachowania naszych szkolnych artystów podczas ich tworzenia.

Uczniowie przez cały tydzień nie mieli chwili żeby odpocząć. Każdy dzień przynosił dawkę nowych prac, pokazu możliwości uczniów oraz pokazania siebie. Głównym motto dlaczego powstał STTiP było pokazanie uczniów i przeciwstawienie się presji przed pokazaniem swojego talentu. Ten tydzień otworzył się na naszych artystów oraz zachęcił innych do pokazania swoich prac na następny rok.

Zwieńczeniem tygodnia była akademia podsumowująca cały tydzień. Zaprezentowało się kółko muzyczne, Sebastian Jankowski pokazał swój wiersz oraz nie zabrakło gości specjalnych. Dzięki dobremu sercu oraz mieliśmy zaszczyt gościć 3 gości specjalnych: Marcina Kotleszkę Bartosza Nowackiego Krzysztofa Wojewodę

Nasi goście zgodnie z myślą przewodnią opowiadali nam o swoich pasjach oraz jak rozpoczęła się ich przygoda z daną dziedziną w której osiągnęli sukces. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali zaproszone osoby, zostali zmobilizowani do działań oraz na sam koniec akademii zrobili zdjęcia z gośćmi.

Wielkie podziękowania należą się sponsorom bez których nasz Szkolny Tydzień Talentów i Pasji nie odbył by się. To oni odpowiedzialni są za nagrody które mogli dostać uczniowie