Zanim zrezygnujesz zobacz co tracisz...

Autorzy: Michał Pokrywczyński, Przemysław Jabłoński, Bartek Nowakowski, Sebastian Jankowski, Konrad Frydrych, Szymon Gołdyn.

Spotkanie z dr. Krzysztofem Witkowskim

niedziela, 10 czerwca 2018
Halina Zawiślak

16, 23 i 30 maja młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wykładach dr. Krzysztofa Witkowskiego aplikanta radcowskiego.

 

Tematem spotkań było „Prawo na co dzień” Wykładowca omówił m. in. przykłady zawierania umów cywilnoprawnych jakie mogą spotkać uczniowie w codziennym życiu. Zwrócił uwagę na prawo obowiązujące młodzież po 16 roku życia ale i konsekwencje, gdy przekraczamy granice prawa. Młodzież najbardziej zainteresowana była tematem związanym sankcjami związanymi z zamieszczaniem obraźliwych wpisów na forach czy facebooku. W spotkaniu uczestniczyły klasy pierwsza i druga liceum ogólnokształcącego zdrowia i urody, druga liceum ogólnokształcącego klasa mundurowa oraz klasy pierwsze technikum informatycznego i samochodowego. Spotkania te przybliżyły młodzieży zagadnienia związane z prawem.