Rozstrzygnięcie konkursu pt."Ubrani w książkę- techniką sleeveface

7 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu pt „Ubrani w książkę - techniką sleeveface". Laureatem został uczeń klasy drugiej Technikum Informatycznego Michał Czajkowski. Gratulujemy!

Ponadto nawiązując do konkursu w bibliotece szkolnej nauczyciele bibliotekarze przekonywali młodzież, że zabawna sesja zdjęciowa z książką czyli sleeveface jest łatwa i przyjemna. Celem inicjatywy oczywiście była promocja czytelnictwa. Przy współpracy uczniów klasy 1 mundurowej Liceum Ogólnokształcącego, powstała nietypowa reklama książek. Akcja sleeveface, czyli ubierz się w książkę, polega na wykorzystaniu okładki książki w taki sposób, aby stworzyć ciekawe zdjęcia z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące połączenia sylwetki fotografowanej osoby z ukrytym książkowym alter ego – można powiedzieć po polsku „twarzookładka”. Sleeveface stało się najbardziej rozpowszechnione w 2006 roku za sprawą portali społecznościowych.

Młodzież wykorzystując swoją kreatywność, przekonała się że potrzebna jest jedynie wyobraźnia i aparat, a tak przy okazji poznajemy książki, które warto przeczytać. I o to chodzi.

Foto: Halina Zawiślak