Zespół Szkół Technicznych w Kole to szkoła nowoczesna, dynamiczna, stale rozwijająca się, z ponad 60-letnią tradycją.

Jesteśmy największą placówką edukacyjną w powiecie. W szkole naszej uczy się obecnie około 800 uczniów.

Zespół Szkół Technicznych zapewnia wszechstronny rozwój. Ucząc się w naszej szkole oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz umiejętności praktyczne. Szkoła posiada swój niepowtarzalny klimat, a każdy dzień nauki spędzony w naszych murach jest efektywny i przyjemny.

Stawiamy na nowoczesność. Jako jedyna szkoła w powiecie posiadamy sześć pracowni informatycznych. Naszą chlubą jest Szkolne Centrum Informacji spełniające jednocześnie kilka funkcji. Poza funkcją biblioteki wyposażonej w tradycyjne woluminy znajdziesz tu bazę cyfrowych zasobów, 30 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, a także będziesz rozwiązywać testy elektroniczne.

Nauka w naszej szkole to nie tylko tradycyjne lekcje, to także udział naszych uczniów w ciekawych projektach. Wychodzimy z założenia, że najlepiej przyswaja się wiedzę przez praktykę i pracę w grupie rówieśników.

Zrealizowaliśmy wiele ciekawych przedsięwzięć a jednym z nich był projekt Halo Kosmos! , kiedy to połączyliśmy się z astronautami z ISS, czyli Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Szkoła realizowała także projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej "Umiejętności drogą do zawodu" oraz projekt Cool- Tour Młodzi Badacze Regionu. W szkole działa Uczniowski Klub Sportowy SPEED a uczniowie zaangażowani w ten projekt biorą udział w Ogólnopolskich Zawodach Kartingowych i odnoszą w nich znaczące sukcesy. Możemy się również poszczycić posiadaniem tytułu Mecenasa Polskiej Ekologii.

Obecnie z powodzeniem wdrażamy w życie następujące projekty edukacyjne:

• EkoMoto- Szkoła,
  • EuroWeek- Szkoła Liderów,
  • DKMS Szkoła z życiem,
  • Szkoła z klasą,
  • CISCO Networking Academy,
  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa,
  • Bezpieczna Szkoła Cyfrowa,
  • Program Regionalny -Kształcenie zawodowe młodzieży priorytetem w rozwoju społeczno-gospodarczym powiatów tureckiego i kolskiego
  • Program Regionalny- Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym elementem rozwoju gospodarczego obszaru funkcjonalnego powiatów tureckiego i kolskiego.

Planowany jest udział ZST w projekcie ERASMUS+, który umożliwi naszym uczniom wyjazdy na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach obowiązkowych praktyk zawodowych realizowanych w klasach III technikum oraz w Branżowej Szkole I stopnia.