ul. Kolejowa 11, 62-600 Koło 63 26 17 900

Projekt Erasmus+ we wspomnieniach…

uczniowie na wręczeniu nagród

5 maja 2024r w Zespole Szkół Technicznych w Kole odbyło się podsumowanie  realizowanego  przez Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie  projektu Erasmus+ „Mobilni w Europie”.


W spotkaniu brali udział przedstawiciele CWRKDiZ w Koninie, pani dyrektor ZST Katarzyna Poronin oraz młodzież naszej szkoły.
Już po raz kolejny uczniowie zdobywają doświadczenie zawodowe na dwutygodniowych  praktykach zagranicznych w ramach programu Erasmus+, w tym roku krajem przyjmującym była Chorwacja (Split).
15 uczniów naszej szkoły w zawodach: technik informatyk (8) oraz technik ochrony środowiska (7) 11.03 – 24.03.2024r. odbyło  przygodę z programem Erasmus+.
Wyjazd na praktyki do Chorwacji to nie tylko fascynujące przeżycie dla uczestników, ale także możliwość zdobycia nowych doświadczeń, którymi podzielili się z młodszymi kolegami.
W trakcie spotkania dyrektor CWRKDiZ w Koninie Andrzej Budny wraz z dyrektor szkoły Katarzyną Poronin wręczyli młodzieży certyfikaty potwierdzające udział uczniów w projekcie „Mobilni w Europie”. Również certyfikaty otrzymali dyrektor K.Poronin i P. Mierzejewski za udział w mobilności kadry „job-shadowing”,  które odbyły się w Maladze. 

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych
ul. Kolejowa 11, 62-600 Koło

tel. 63 26 17 900
e-mail: szkola@zst-kolo.pl